czwartek, 23 kwietnia 2015

Finał Turnieju Negocjacyjnego 2015

Firma w której pracuję po raz drugi została zaproszona do organizacji Turnieju Negocjacyjnego dla Aplikantów Radcowskich, organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych.

W tym roku w turnieju udział wzięło ponownie blisko 200 uczestników - młodych aplikantów z regionalnych izb radców prawnych.

Finał turnieju odbył się w tym roku w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, a na końcowej rozgrywce podsumowującej cały cykl wydarzeń związanych z turniejem spotkały się zespoły z Wrocławia, Lublina i Krakowa.

Finał turnieju otworzyli wspólnie r.pr. Ewa Stompor-Nowicka, Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych oraz mec. Maciej Bobrowicz - były prezes KIRP i pomysłodawca Turnieju. Oboje zauważyli, że umiejętność negocjacji należy do coraz ważniejszych kompetencji współczesnych radców prawnych, którzy coraz częściej poza zadaniami stricte prawniczymi reprezentują swoich klientów w różnego rodzaju sporach. Mec. Bobrowicz podkreślił, że wartość nierozstrzygniętych sporów w polskiej gospodarce wynosi kilkadziesiąt miliardów złotych, stąd rośnie znaczenie i rola kompetentnych negocjatorów o szerokiej wiedzy prawnej i gospodarczej, którzy potrafią skutecznie rozwiązywać złożone spory.


W rozgrywce finałowej zwyciężyła największą liczbą punktów drużyna Krakowscy Negocjatorzy, zaś decyzją jury, najlepszym negocjatorem turnieju okazała się Dorota Walczyk z drużyny KADMA z Wrocławia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza