środa, 7 czerwca 2017

Projekt Wolna Wola

W maju i czerwcu realizowana jest pierwsza edycja projektu "Wolna Wola. Nauka odpierania manipulacji dla mieszkańców Żoliborza". Projekt wykorzystuje opracowaną przez nas grę edukacyjną "Wolna Wola", której celem jest ułatwienie nauki rozpoznawania i reagowania na różne techniki wywierania wpływu stosowane w handlu, reklamie, negocjacjach biznesowych, sytuacjach zawodowych oraz innych codziennych sytuacjach, w których można spotkać się z nieuczciwym wywieraniem wpływu. Talia kart używana w grze jest podzielona na trzy zestawy:
  • Sytuacje perswazyjne - wskazujące konkretne sytuacje, kiedy można spodziewać się nieuczciwej perswazji;
  • Mechanizmy wywierania wpływu - powtarzalne wzorce zachowania i przetwarzania informacji przez ludzi, które mogą być wykorzystane do wywierania wpływu;
  • Techniki perswazyjne - konkretne zachowania służące wywarciu wpływu i manipulacji w różnych kontekstach;


Warsztaty z grą realizowane są w dwóch formach: grup dedykowanych dla liceów na Żoliborzu oraz grup otwartych dla wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia i są mieszkańcami Warszawy (w przypadku dużego zainteresowania daną grupą pierwszeństwo mają mieszkańcy Żoliborza, jednak zapisy są otwarte dla osób z całej Warszawy).

Cykl warsztatów obejmuje dwa spotkania, w trakcie których gra "Wolna Wola" jest używana do identyfikowania i nazywania sposobów manipulacji w codziennych sytuacjach, jakie spotykają uczestników zajęć.

Osoby z Warszawy zachęcamy do zapisania się na zajęcia - mamy jeszcze miejsca na czerwcowe grupy. Aktualny spis grup i terminy podane są na stronie wolnawola.edu.pl.

  Projekt realizowany jest w ramach Warszawskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz