wtorek, 21 marca 2017

Projektowanie gier w Szkole Odkrywców

10 maca mieliśmy z Kasią okazję poprowadzić dla uczniów Szkoły Odkrywców w podwarszawskim Józefosławiu mini warsztaty o projektowaniu gier planszowych dla uczniów klas 1-6. Ponad dziewięćdziesięciu wychowanków szkoły wzięło udział w naszych prezentacjach i dyskusji na temat tego co to znaczy być projektantem gier i jak zacząć przygodę z projektowaniem. To spotkanie było częścią wydarzeń w ramach "Tygodnia Gier Planszowych", w ramach którego uczniowie stworzyli także po naszej prezentacji swoje własne prototypy gier planszowych.


Podczas spotkania z uczniami postaraliśmy się pokazać, na przykładzie własnych doświadczeń, że przygodę z projektowaniem można, a nawet należy zacząć w jak najmłodszym wieku, jak najwięcej eksperymentując i bawiąc się w robienie własnych gier. Szczególnym zainteresowaniem podczas prezentacji cieszyły się nasze przykłady gier, które projektowaliśmy będąc w szkole podstawowej czy gimnazjum.

Po spotkaniu z uczniami w ramach "Tygodnia Gier", pod nadzorem nauczycieli w Szkole Odkrywców powstało kilkanaście prototypów gier planszowych, z których większość była bardzo pomysłowa i bardzo oryginalna. Poniżej zamieszczamy zdjęcia najciekawszych gier.

Dziękujemy za zaproszenie Andrzejowi Sikorze ze Szkoły Odkrywców, opiekunowi i pomysłodawcy "Tygodnia Gier Planszowych".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz